Проект „Ojczysty – dodaj do ulubionych”

З 3-10 вересня в Кракові в рамах польської програми Національного Центру Культури „Ojczysty – dodaj do ulubionych” відбувся проект для  молоді, майбутніх викладачів польської мови  з України, Литви та Білорусії.

Заняття проходили в Академії Ігнатіум у Кракові.

Учасники взяли участь в серії  лекцій на яких дізналися про:

  • сучасну польську літературу, фільми, театри;
  • зміни польської культури і мови протягом останніх 30 років;
  • зміни норм і правил письма;
  • діалекти польської мови – приклади;
  • методи, що полегшують навчання польської мови, що застосовані до потреб українсько або російсько мовних осіб.

Після занять учасники відвідували спектаклі, фільми, побували на екскурсії Краковом, а також їздили до Вадовіце та Вєлічки. Один день був передбачений для поїздки до Закопаного. Під час поїздки учасники детальніше ознайомилися з історією і культурою даної місцевості, а також з живою підгалянською гварою.

На проект з України їздили випускники та студенти полоністики у складі яких перебували викладачі, що працюють у нашій організації.

Проект «Інтеграційне містечко»

    В днях з 11 по 14 червня учні нашої мовної школи  були учасниками проекту Інтеграційне Містечко, що відбулося в Домброві (околиці Любліна).  В поїздці взяла участь молодь віком 14-20 років, яка поїхала під наглядом опікуна.

Вже від самих перших днів учасники почали отримувати море позитивних вражень та знань. Під час  проекту відбулося багато захоплюючих зустрічей з відомими та цікавими людьми, а також  кожного дня на молодь чекали розвиваючі заняття, що проводили польські волонтери. На заняттях учасники ознайомлювалися з культурами інших народів, обговорювали питання солідарності та миру на землі.

Був також час для інтеграційних зустрічей, ігор та екскурсій.

Чотири дні проекту промайнули дуже швидко і вже 14.06 ми повернулися сповнені нових знань та позитивних вражень!

Поїздки, що ми організовуємо розраховані на учнів нашої мовної школи та сприяють практичному засвоєнні здобутих знань, також це нові друзі, позитивні спогади та розвиток світогляду дітей та молоді.